Zwiedzajże Kazimierz z krakowskimi przewodnikami!

PONIEDZIAŁEK 30.00 PLN / Osoba
jewsih candlestick

Podsumowanie wycieczki

Zwiedzajże Kazimierz z krakowskimi przewodnikami!

Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami przeszłości, tradycji i teraźniejszości krakowskiego Kazimierza! Poznawanie jego tajemnic to bez wątpienia fascynująca przygoda.

Bo „Gdzie jest takie drugie miejsce na świecie, gdzie ulica Rabina Meiselsa krzyżuje się z ulicą Bożego Ciała, a ulica św. Stanisława z ulicą Berka Joselewicza"? Gdzie z jednej strony zachwycają wspaniałe gotyckie kościoły a z drugiej synagogi i cmentarze żydowskie? Gdzie jest takie drugie miejsce w Polsce, które byłoby porównywane do paryskiego Montmartre?

Kazimierz to bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących i urokliwych części Krakowa. Dzielnica wielu klimatycznych kawiarenek, sklepików i galerii sztuki. Kultowych krakowskich zapiekanek, ale też i restauracji serwujących tradycyjne potrawy żydowskie. Gdzie w tak niezwykły sposób współgra ze sobą przeszłość z teraźniejszością?
Dziś dzielnica, ale tak naprawdę to założone w średniowieczu przez króla Kazimierza Wielkiego miasto, które dopiero w 1800 r. zostało włączone do Krakowa. Tu obok siebie żyli ludzie odmiennych kultur, wyznań, co w konsekwencji nadało temu miejscu tak specyficzny charakter. Tu wciąż obecne są zwyczaje i tradycje: chrześcijańska i żydowska. To tu przybywają na grób wielkiego uczonego Mojżesza Isserlesa Żydzi z całego świata, tu na grobach zostawiają kamienie i karteczki ze swoimi intencjami. I to tu też, raz w miesiącu, z różami w rękach zjawiają się w kościele św. Katarzyny katolicy, by dziękować św. Ricie za załatwienie spraw beznadziejnych.

To właśnie na Kazimierzu urodziła się jedna z najsławniejszych kobiet świata Helena Rubinstein. Tu kręcona była „Lista Schindlera" i tu też, co roku, rozbrzmiewa tysiącem dźwięków i barw Festiwal Kultury Żydowskiej.

Trasa spaceru obejmuje:

• Ulicę Szeroką - serce dzielnicy żydowskiej - Synagogi: Stara, Poppera, Remu, cmentarz Remu;
• Synagogę Izaaka;
• Plac Nowy (słynny „okrąglak");
• „Podwórko Schindlera";
• Plac Wolnica i kościół Bożego Ciała;
• kościół św. Katarzyny;
• kościół Na Skałce.

Godzina i miejsce spotkania z przewodnikiem: 10:30, Hotel Ester - przed głównym wejściem, ulica Szeroka 20. Prosimy przybyć 10 minut wcześniej.

Cena zawiera: ok. 2 godzinny spacer z licencjonowanym krakowskim przewodnikiem w języku polskim, AudioGuide System - wgraj aplikację UNITI na swój smartfon i przynieś własne słuchawki. Podczas spaceru nie przewidujemy płatnych wstępów do obiektów.

Cena: 30 PLN/os.

Kiedy:
w każdy poniedziałek od 6 lipca 2020.
Jak przygotować się do spaceru:

W trosce o bezpieczeństwo, które jest najważniejsze, rekomendujemy pobranie bezpłatnej aplikacji UNITI, dzięki której nasz przewodnik w prosty i bezpieczny sposób poprowadzi spacer poprzez AudioGuide System. Dzięki aplikacji przekaz będzie bardzo dobrze słyszalny i zachowamy rekomendowany dystans.
Zaopatrzeni w aplikację, swoje smartfony z dostępem do internetu, własne słuchawki oraz wygodnie buty zgłosimy się w miejscu zbiórki na spotkanie z przewodnikiem. Następnie udamy się na spacer pełen pasjonujących opowieści.

Ważne informacje:
• minimalna liczba uczestników to 1, a maksymalna to 15;
• rezerwacji wycieczki można dokonać najpóźniej do 1 godziny przed jej rozpoczęciem;
• bezpłatna anulacja jest możliwa co najmniej 1 godzinę przed rozpoczęciem wycieczki;
• jeżeli anulacja nastąpi na mniej niż 1 godzinę przed rozpoczęciem wycieczki - zwrot nie przysługuje;
• grupy składające się z 10 osób i więcej są zobowiązane anulować rezerwację co najmniej na dwa dni przed rozpoczęciem wycieczki w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów;
• przed rozpoczęciem wycieczki należy pokazać voucher przewodnikowi - akceptujemy e-vouchery.


Covid-19
Jesteśmy dla Was; #WitamyPonownie; #Dbajmy o siebie nawzajem!

• Aplikacja UNITI, którą Państwo pobierzecie na swój własny smartfon oraz własne słuchawki zapewnią komfort zwiedzania i bezpieczeństwo;
• Przewodnicy posiadają maseczkę ochronną oraz zestaw audio, który zapewni świetną słyszalność;
• Każdy z Państwa jest zobowiązany do posiadania maseczki ochronnej;
• W czasie zwiedzania zachowujemy 2-metrowy bezpieczny dystans.

 

 

 

Informacja

Czy wiesz gdzie urodziła się Helena Rubinstein?
30 PLN

Sprawdź dostępność

Szacowany czas

2:00 Godziny

Turyści Indywidualni

Dorosły
od 30 zł
Student
od 30 zł
Dziecko
od 30 zł
Niemowle
Bezpłatny

Masz pytanie?
Zadzwoń do nas. Chętnie Ci pomożemy i doradzimy!

Jesteśmy do Twoich usług: 8:00 - 18:00 / Pon-Nie
+48 602 497 064